Maestro Jan Łukaszewski, twórca sukcesów Polskiego Chóru Kameralnego, był gościem audycji Radia Gdańsk „Podwieczorek Mistrzów”.

 Wywiadu udzielił jeden z najwybitniejszych dyrygentów chóralnych, przede wszystkim, żeby w charakterystyczny dla siebie, barwny sposób, opowiedzieć o jubileuszu 45-lecia zespołu.

Wokalny Stradivarius, jak ten znamienity chór nazywa Konrad Mielnik, prowadzący program i dyrektor artystyczny Radia Gdańsk, dał w swej karierze mnóstwo koncertów, zdobył wiele międzynarodowych nagród, wzruszał i porywał, zabierając słuchaczy w świat muzycznych barw…

Jeżeli maja Państwo ochotę dowiedzieć się więcej o meandrach historii, strukturach działalności, wykonywanej muzyce, nadchodzących koncertach i ciekawostkach repertuarowych, zapraszamy do wysłuchania audycji, która została nadana tuż przed pierwszym koncertem z cyklu „Barwy Chóru”, który miał miejsce w ubiegły piątek w Dworze Artusa w Gdańsku!

https://radiogdansk.pl/audycje/podwieczorek-mistrzow/2023/04/21/45-lat-polskiego-choru-kameralnego-scholi-cantorum-gedanensis-rozmowa-z-prof-janem-lukaszewskim/

Zapraszamy serdecznie na wszytskie jubileuszowe koncerty Chóru - szczegóły w zakładce Koncerty