Wspaniałe dźwięki, wzruszające emocje i wyjątkowa atmosfera - tak można podsumować koncert "Mamie". Dedykowany wszystkim mamom, tym z którymi możemy świętować ten cudowny dzień i tym, których już z nami nie ma, odbył się w piątkowy wieczór w pięknych wnętrzach Ratusza Starego Miasta w Gdańsku. Polski Chór Kameralny, pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego, zaprezentował wyjątkowe interpretacje utworów Macieja Małeckiego. Licznie zgromadzona publiczność, atmosfera wzruszenia i miłości - to wszytsko sprawilo, że ten kocert naprawdę był magiczny.

Jednym z najbardziej poruszających momentów było prawykonanie utworu "Mamie". Wielogłosowe harmonie, pełne nastroju i emocji, wypełniły salę, tworząc niepowtarzalną aurę miłości i wdzięczności. W tym momencie zdawało się, że czas się zatrzymał, a wszystko, co istniało, to wyjątkowa więź między matkami a ich dziećmi.

Warto również wspomnieć o wyjątkowym gościu tego wieczoru - kompozytorze Macieju Małeckim, wielkim przyjacielu Chóru. To właśnie jego utwory, skomponowane do liryki wybitnych poetów i fantastycznie wykonane przez Chór, sprawiły, że publiczność była poruszona do głębi.