Events Calendar

Yearly View
By Year
Monthly View
By Month
Search
Search
Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy
Friday, 28. December 2018, 19:00
Kościół św. Józefa, Elżbietańska 9/10, Gdańsk

Location: Kościół św. Józefa
Elżbietańska 9/10
Gdańsk

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Polski Chór Kameralny zapraszają mieszkańców Gdańska na Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy. 28 grudnia w Kościele św. Józefa zabrzmią utwory wybitnego kompozytora Ariela Ramireza oraz Cezarego Paciorka.

Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy dedykowany mieszkańcom Gdańska, jest organizowany przez Polski Chór Kameralny już po raz dziewiąty. Tradycja sięga 2009 roku, w którym zespół z towarzyszeniem orkiestry i solistów wykonał słynne Magnificat Jana Sebastiana Bacha.
Podczas koncertu zabrzmią utwory wybitnego argentyńskiego pianisty i kompozytora – Ariela Ramireza. Pierwszy z nich to „Misa Criolla” (Msza Kreolsa) utwór oparty na motywach latynoamerykańskich tańców ludowych, stworzona po decyzji soboru watykańskiego II, umożliwiającej odprawianie mszy świętej w języku ojczystym.  Kompozycja „Navidad Nuestra” pochodząca z 1964 roku to historia opowiadana w sześciu częściach. Powstała na skutek współpracy Ariela Ramireza z poetą Felixem Luną. Historia narodzenia Pana jest nacechowana południowoamerykańskim kolorytem: Maryja jest indiańską dziewczyną, pasterze składają w darze muły, a trzej Królowie przywożą ponczo wykonane z prawdziwej wełny alpaki. Podczas koncertu wysłuchamy również „Improwizacji na tematy kolędowe” Cezarego Paciorka – pioniera jazzowego akordeonu.

Uczestnicy koncertu otrzymają cegiełki, umożliwiające wpłaty na rzecz budowy „Zacisza św. Benedykta”, domu dla gości w opactwie sióstr benedyktynek w Żarnowcu.

Mecenas koncertu