Drukuj

Prof. Jan Łukaszewski
dyrektor
Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis

 

Szanowny Panie Profesorze, Mistrzu

Laude! Z wielką radością przyłączam się do gromkiego chóru piewców Pańskiego talentu i pracowitości, nagrodzonych Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości. Chwała dla Pana Profesora i całego miasta!

Czytam, że to pierwszy raz, gdy Złoty Fryderyk - ta najważniejsza w kraju nagroda muzyczna - trafi do mistrza w sztuce chóralistyki. Tym bardziej więc gratuluję. Znaleźć się w gronie najwybitniejszych z wybitnych, którzy zostali uhonorowani tym laurem - Krzysztofa Pendereckiego, Jerzego Maksymiuka czy Bernarda Ładysza, to nic innego jak zasłużone potwierdzenie faktu, że jest Pan Profesor jednym z najznamienitszych w Europie specjalistów w dziedzinie muzyki chóralnej.

Myślę o Panu Profesorze - o wielkich galach koncertowych, którymi nas Pan raczy a kryją się przecież za nimi długie godziny ciężkiej pracy - z wielką wdzięcznością. W imieniu gdańszczanek i gdańszczan oraz własnym stokrotnie dziękuję za Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, za Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana, za dzielenie się wiedzą i trud pedagogiczny, za blisko 700 prawykonań, wszystkie realizacje radiowe i telewizyjne oraz płyty, które tak wiele razy były już nominowane i nagradzane Fryderykami, a także innymi światowymi laurami.
Dziękuję, że czyni Pan Profesor nasze życie lepszym, piękniejszym i pełniejszym.

Jak mniemam, nie dla  laurów realizuje Pan Profesor swoje pasje i marzenia, I to bardzo dobrze, skoro ponad Złotego Fryderyka w polskiej skali nagród nic już donioślejszego zdarzyć się nie może. Pomorską Nagrodę Artystyczną i Splendor Gedanensis też już Pan Profesor ma w swoim portfolio. Prosimy o więcej, pandemia musi się kiedyś skończyć, a wtedy Pan Profesor, Schola Cantorum Gedanensis i Mozartiana - jeszcze bardziej będą dla nas bezcenni!

 

Łączę serdeczne wyrazy pamięci dla całego zespołu
Z nadzieję na rychłe spotkanie

Aleksandra Dulkiewicz